Αν έχεις όρεξη και μεράκι, μπορείς να κάνεις με επιτυχία ό,τι σου αρέσει και αυτό αποδεικνύει ο Ιεραπετρίτης αρτοποιός Δημήτρης Τζεβελεκάκης ο οποίος καταπιάνεται με ό,τι του κινήσει το ενδιαφέρον.
O κ. Τζεβελεκάκης μίλησε για την αγάπη που έχει για τη φωτογραφία, καθώς οι στιγμές που έχει αποτυπώσει μέσα από το φακό του είναι εντυπωσιακές. Όπως λέει ο ίδιος, είτε με το κινητό είτε με τη φωτογραφική του μηχανή, η έμπνευση δε σταματά και η όμορφη Ιεράπετρα τον βοηθά σ’ αυτό.
Οι φωτογραφίες του έχουν τραβηχτεί πρωί, μεσημέρι ή βράδυ, το ξημέρωμα ή στο ηλιοβασίλεμα. Πάντως, δίχως αμφιβολία… μαγεύουν. Τα υπέροχα χρώματα της φύσης και οι καιρικές συνθήκες αποτελούν πηγή έμπνευσης για τον αρτοποιό ο οποίος μπορεί να ασχολείται ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, όμως την αγαπά τόσο πολύ που το κάνει με επιτυχία!
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f8.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f7.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f9.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f17.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f22.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f18.jpg)
![](https://www.neakriti.gr/files/2021-03-14/thumbnail_f11.jpg)